Aranżacje z lambrekinami w roli głównej

Aranżacje z lambrekinami w roli głównej

Eleganckie zasłony do salonu i innych pomieszczeń domu lub mieszkania to podstawa jego wyposażenia. Nie dziwi zatem fakt, iż każdy szuka takich zasłon, które nie tylko będą pełnić funkcje typowo praktyczne, ale także dekoracyjne i ozdobne. Taką rolę świetnie spełnią lambrekiny, czyli klasyczne zasłony, które są upięte w niezwykle fantazyjny sposób. I chociaż obecnie może straciły nieco na popularności, to wciąż są warte uwagi. Tym bardziej, iż można je zawiesić w niemal każdym pomieszczeniu.

Aranżacja salonu z lambrekinem

Jednym z pomieszczeń, w którym lambrekiny będą prezentować się naprawdę dobrze jest salon. Wynika to z tego, iż okna w salonie są często centralnym punktem, na który niemal zawsze pada wzrok domowników i gości. Dlatego też tak ważna jest ich odpowiednia dekoracja. A efektowne, eleganckie i oryginalne lambrekiny nie tylko podkreślą niebanalny charakter salonu, ale także nadadzą mu indywidualnego i oryginalnego stylu.

Aranżacja kuchni z lambrekinem

Zasłony w postaci lambrekin pasują nie tylko do salonu. Jest to także odpowiedni komplet zasłon do kuchni. W tym przypadku ten typ zasłon pełni funkcję nie tylko ozdobną, ale także bardzo praktyczną. Lambrekiny w kuchni przysłaniają okno, co nie tylko zapobiega zbyt mocnemu nasłonecznieniu, ale także pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu higieny.

Aranżacja jadalni z lambrekinem

Nie tylko salon i kuchnia są pomieszczeniami, w których można zawiesić lambrekiny. Kolejnym takim pomieszczeniem jest jadalnia, w której zapewnią odpowiedni klimat i nastrój. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać o jednym – jeżeli jadalnia jest połączona z innym pomieszczeniem (na przykład kuchnią lub salonem), to zawieszone w nim lambrekiny powinny być w takim samym stylu, jak w pozostałych pomieszczeniach.

Pozostałe miejsca, w których można zawiesić te niezwykle ozdobne zasłony to łazienka czy pokój dziecięcy. Tak naprawdę wszędzie będą się prezentować naprawdę dobrze.