Czy wiesz jak zarezerwować stolik?

Czy wiesz jak zarezerwować stolik?

Od dawna powszechne jest rezerwowanie hoteli i lotów przez Internet. Jednak rezerwacja stolika w restauracji online nie jest jeszcze standardem.

Statystyki rezerwacji stolika

Według badań tylko co piąty respondent (18 procent) czasami rezerwuje stolik w restauracji online – czy to przez specjalne platformy rezerwacyjne, czy też bezpośrednio przez stronę restauracji (dziesięć procent). Rezerwacja stolika online jest szczególnie częsta wśród młodych ludzi w wieku od 16 do 29 lat. Najpopularniejszą formą rezerwacji pozostaje kontakt telefoniczny.

Ponad połowa respondentów (55 procent) zawsze / często dzwoni, aby zarezerwować stolik. Kolejna jedna trzecia (32 procent) korzysta z tego wariantu rezerwacji przynajmniej od czasu do czasu. Tylko trzech na dziesięciu respondentów dokonuje osobistych rezerwacji w restauracji. Co ciekawe jedynie 20 procent osób wie jak zarezerwować miejsce w restauracji.

Jak rezerwować stolik?

Jeśli chcesz zabrać kogoś na Walentynki, Dzień Matki, Dzień Ojca, Sylwestra lub inne specjalne święto, zarezerwuj stolik online z jak największym wyprzedzeniem, aby zabezpieczyć stolik, który chcesz. Zadzwoń co najmniej tydzień wcześniej.

Niektóre popularne miejsca są rezerwowane nawet wcześniej, czasem nawet miesiąc lub dwa przed dużymi wydarzeniami. Pokaż się co najmniej pięć minut przed rezerwacją. Jeśli uważasz, że możesz się spóźnić, zadzwoń do restauracji i daj im znać. Wiele z nich pozwala na spóźnienie, zanim przekaże stolik komuś innemu. Jeśli masz specjalną prośbę (na przykład pierścionek zaręczynowy dostarczany wraz z szampanem), wcześniej umów się na to z kelnerami. Jeśli musisz anulować rezerwacje, zrób to, gdy tylko dowiesz się, że nie będziesz w stanie dokonać rezerwacji.