Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Dlaczego fotowoltaika się opłaca?

Za słońce nikt nikomu nie każe uiszczać opłat, dlaczego zatem go nie wykorzystać, by zaoszczędzić na wciąż wzrastających rachunkach? Kredyt na instalację fotowoltaiczną, dofinansowania rządowe oraz liczne, w zależności od konkretnego województwa, programy regionalne (Mój Prąd, Czyste Powietrze itd.) – dzięki nim coraz więcej osób, zamieszkujących domki jednorodzinne, może pozwolić sobie na zakup oraz montaż nowoczesnej technologii, przyjaznej dla środowiska. Dlaczego by z tego nie skorzystać? 

Zapomnij o wzrastających rachunkach

Wystarczy uzyskać dofinansowanie bądź też wziąć sprawdzony, nisko oprocentowany kredyt na instalację fotowoltaiczną, by już w krótkim czasie w znacznym stopniu uniezależnić się od elektrowni i wciąż wzrastających cen rachunków. Nie musi to jednak oznaczać całkowitego zerwania z ogólnym podłączeniem! W momencie, kiedy panele słoneczne nie będą w stanie wyprodukować wystarczającej ilości energii (np. podczas zimy), to prąd automatycznie będzie pobierany ze starego źródła, dzięki czemu zachowa się ciągłość przepływu, a domownicy nawet tego nie zauważą. 

Wzrasta wartość nieruchomości 

Nie da się ukryć, że panele słoneczne to sprawdzona inwestycja na długie lata, która znacznie zwiększa wartość nieruchomości, na której się znajduje. Kredyt na instalację fotowoltaiczną, jeżeli zaciągnięty został w odpowiednich bankach (najlepiej, jakby współpracowały one z firmą, z usług których postanowiło się skorzystać) szybko się spłaci, a oszczędności nadal będą się generować.