Drukarki etykiet przemysłowych

Drukarki etykiet przemysłowych

Drukarki etykiet przemysłowych to urządzenia o szerokim zastosowaniu. Powstają one z myślą o drukowaniu kodów kreskowych, a także innego rodzaju informacji, które zamieszczane są na różnych produktach. Zanim zdecydujemy się na zakup drukarki etykiet przemysłowych, powinniśmy wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia. Pozwoli to na znalezienie drukarki etykiet przemysłowych idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb. Tym razem skoncentrujemy się jednak na rodzajach drukarek etykiet, jakie znajdziemy w sprzedaży.

Technika druku

Dostępne obecnie w sprzedaży drukarki etykiet przemysłowych dzieli się na dwa rodzaje. Jeśli pod uwagę weźmiemy technikę druku, wyróżnimy drukarki termotransferowe oraz drukarki termiczne. Dokładnie ten sam podział stosowany jest wówczas, gdy kryterium podziału dotyczy rodzaju wydruku. W przypadku wydruku termicznego obraz powstaje na skutek podgrzania materiału o charakterze termoczułym. Wydruk termotransferowy bazuje natomiast na technice podgrzewania pigmentu. Znajduje się on w specjalnej taśmie, na której wykonywana jest etykieta.

Zastosowanie

Mówiąc o drukarkach etykiet, warto podkreślić, że wyróżnia się te o zastosowaniu przemysłowym, jak i te, które idealnie sprawdzą się w każdym biurze. Przemysłowe drukarki etykiet mogą pracować przez wiele godzin. Drukują one naprawdę bardzo szybko. Drukarki biurowe charakteryzują się dość dużym ograniczeniem ilości wydrukowanych w ciągu dnia etykiet. Z ich pomocą wydrukujemy na ogół nie więcej niż pięć tysięcy etykiet w ciągu dnia. W niektórych przypadkach ilość taka może okazać się niewystarczająca.