Jak uzyskać fundusze na fotowoltaikę?

Jak uzyskać fundusze na fotowoltaikę?

Coraz więcej osób chce mieć na dachach swoich domów, czy też firm, panele słoneczne. Kredyt na instalację fotowoltaiczną, dotacje rządowe, a może poszczególne programy regionalne, obejmujące konkretne województwa? Jak widać jest wiele możliwości na to, aby zatroszczyć się o polską naturę, środowisko oraz stan swojego portfela. Rachunki za prąd z każdym kolejnym rokiem wzrastają, tendencja ta będzie raczej się utrzymywać, dlatego dużo osób postanawia się w tej kwestii usamodzielnić

Kredyty na instalacje fotowoltaiczne 

Z dotacjami bywa różnie – niekiedy trudno jest je dostać. Kredyt na instalację fotowoltaiczną wydaje się być więc w wielu przypadkach atrakcyjną alternatywą. Najlepiej jest go zaciągnąć w banku, który współpracuje z firmą, montującą panele słoneczne na dachach.

Dzięki temu można liczyć na korzystne i nisko oprocentowane kredyty, które przy planowanych oszczędnościach, szybko się spłaca. Jednostki bankowe, które udzielają tego typu wsparcie finansowe, to między innymi Bank Ochrony Środowiska, Credit Agricole oraz BGŻ BNP, współpracujące z firmą SunSol.

Odnawialne źródła energii 

Wielu Polaków posiada domy z dachami o dużych powierzchniach, które aż proszą się o zamontowanie na nich paneli. Kredyt na instalację fotowoltaiczną w przyszłości pozwoli odciążyć domowy budżet i uniezależnić się od elektrowni. Ilość oraz moc potrzebnych do energetycznego utrzymania gospodarstwa ognisk słonecznych szacują fachowcy, którzy dokonują specjalistycznych wyliczeń na podstawie bieżących rachunków. Dzięki nim da się wyliczyć codzienne zużycie, które stanowi bazę wyjściową.