Jaki nawóz kupić: polski czy importowany?

Jaki nawóz kupić: polski czy importowany?

Lista zabiegów agrotechnicznych, które wiosną i jesienią muszą wykonać rolnicy jest całkiem długa. Wśród nich znajduje się bardzo ważny zabieg, którym jest nawożenie. Nawozy rolnicze stosowane są zarówno podczas wiosennych jak i jesiennych zabiegów agrotechnicznych. Od kilku już lat rośnie zużycie nawozy rolnicze. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nawozy rolnicze stosowane są zarówno w uprawach ozimin, roślin jarych i sadowniczych.

Nawozy sztuczne – jakich zużywa się najwięcej?

Wydawać by się mogło, że importowanie nawozu z uwagi na to, że mamy własne zakłady produkujące nawozy sztuczne nie ma większego znaczenie. Okazuje się jednak, że importowanie nawozu (przynajmniej niektórych) jest konieczności. Nie mamy własnych zasobów soli potasowej, dlatego importowania nawozu zawierającego sól potasową to konieczność. Od kilku już lat rośnie zapotrzebowanie polskiego rolnictwa na nawozy sztuczne. Na jakość i wielkość plonów wpływają nie tylko nawozy sztuczne, ale także termin, w jakim zabieg nawożenia zostanie wykonany. Więcej  na ten temat można przeczytać w artykuleNawożenie – ważny zabieg agrotechniczny”.

Nawozy posypowe – dlaczego warto je kupować?

W ofercie importer nawozów z Rosji są także nawozy posypowe. Nawozy posypowe mają bardzo dobrą rozpuszczalność. Nawozy posypowe z uwagi na ten fakt umożliwiają roślinom szybki dostęp do składników odżywczych. Importer nawozów z Rosji oferuje między innymi mocznik, fosforan amonu, sól potasową. Importer nawozów z Rosji to możliwość nabycia nawozów w atrakcyjnej cenie.