Odchudzanie na diecie tłuszczowej

Odchudzanie na diecie tłuszczowej

Dieta ketogeniczna staje się w ostatnich latach bardzo popularnym sposobem żywienia, który zyskuje sobie zwolenników na całym świecie. To forma diety, która opiera się przede wszystkim na spożywaniu bardzo dużej ilości tłuszczu, który ma zastępować w diecie węglowodany. Okazuje się, że organizm, gdy zacznie mu brakować węglowodanów będzie czerpał energię z tłuszczu. Pozyskiwane ciała ketonowe będą pobudzać organizm do spalania tkanki tłuszczowej i tym samym odchudzanie będzie skuteczne.

Istotne ograniczenie w posiłkach

Sięgając po przepisy ketogeniczne będzie trzeba się liczyć z tym, że w diecie należy wyłączyć wszelkie produkty zbożowe, słodycze, miody. Dlatego te ograniczenia będą istotne w zakresie tych posiłków, jakie większość z nas na co dzień spożywa. Jednocześnie jednak dieta keto dość szybko przynosi pozytywne efekty, wiele osób zauważa lepsze samopoczucie, ma więcej sił i widzi u siebie utratę kilogramów, a więc pojawiają się takie efekty jakich się oczekiwało.

W walce z padaczką

Co bardzo interesujące to fakt, że dieta niskowęglowodanowa oparta na tłuszczu a więc dieta keto jak pokazują badania jest bardzo skutecznym sposobem na walkę z padaczką oporną. Osoby przechodzące na taką dietę zauważają, że częstotliwość ataków jest mniejsza a jednocześnie ataki te są mniej dotkliwe. Lekarze zajmujący się właśnie tą przypadłością chętnie więc promują dietę keto dla osób, które nie mogą poradzić sobie z padaczką w codziennym życiu, ze względu na to, że przybiera ona formą oporną.