Rentgen zębów nowoczesną metodą

Rentgen zębów nowoczesną metodą

Współczesna stomatologia proponuje nie tylko nowoczesne metody leczenia, ale także diagnozowania. Radiowizjografia to alternatywa dla tradycyjnych zdjęć RTG.

Jakie ma zalety?

RVG umożliwia wykonanie zdjęć nie tylko pojedynczego zęba. Radiowizjografia umożliwia obserwowanie obrazu na ekranie komputera. Zdjęcie jest widoczne niemal natychmiast. W razie konieczności lekarz może je edytować, wyostrzyć czy rozjaśnić. Zdjęcia RVG wykonywane są bardzo precyzyjnym aparatem, dzięki czemu dawka promieni X trafia dokładnie w odpowiednie, poddawane badaniu miejsce.

Zdjęcia RVG mogą zostać zapisane w postaci cyfrowej, ale można je też wydrukować. Z łatwością więc zdjęcie RVG można dołączyć do dokumentacji medycznej pacjenta. Kolejną, bardzo istotną zaletą, którą posiada radiowizjografia stomatologiczna jest to, że aparaty do wykonywania zdjęć emitują bardzo niewielką, znacznie mniejszą dawkę promieniowania X.

Kiedy wykonywane są zdjęcia RVG?

Radiowizjografia stomatologiczna wykorzystywana jest w diagnostyce próchnicy i chorób przyzębia. Ponadto radiowizjografia stomatologiczna przydaje się do oceny stanu i gęstości kości. RVG stomatologiczna może być wykonana przed każdym skomplikowanym zabiegiem. RVG pozwala lekarzowi sprawdzić ułożenie zębów. Sytuacji, w których rvg jest niezbędna jest naprawdę wiele. Radiowizjografia cyfrowa to badanie bezbolesne, bezinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Może być wykonywane nawet u dzieci.