Zalety stosowania membran dachowych

Zalety stosowania membran dachowych

Współczesne dachu to skomplikowane systemy dachowe. Każdy dach składa się dzisiaj z kilku warstw pełniących bardzo różne funkcje. Bardzo ważną są membrany dachowe. Membrany dachowe stosowane są przy każdym typie dachów; membrany dachowe to jedna z istotnych warstw składających się na dachy płaskie.

Nowoczesne rozwiązania i najnowsze technologie

Dachy płaskie najczęściej spotkać można na obiektach przemysłowych. Dachy przemysłowe stosowane w obiektach użyteczności publicznej czy też obiektach przemysłowych również składają się dzisiaj z kilku warstw. Na systemy dachowe składa się dzisiaj między innymi warstwa izolacji termicznej. Najczęściej wykonuje się ją z wełny mineralnej lub szklanej. Membrana dachowa zabezpiecza między innymi wełnę przed kondensacją pary wodnej. Wszystkie proponowane przez uznanego producenta systemy dachowe powstały w oparciu o najnowsze technologie. W przypadku dachów płaskich bardzo ważne jest, aby zastosowane na nich systemy dachowe były z jednej strony lekkie, z drugiej zaś wytrzymałe.

Systemy pokrycia idealne na płaskie dachy

Producentów membran dachowych jest obecnie w naszym kraju całkiem sporo. Ale takich, którzy opracowali systemy dachowe specjalnie pod kątem dachów płaskich jest niewielu. Jedną z zalet pokryć dachowych jest to, iż produkowane są one z samogasnącego PCV. Dzięki temu znacznie zwiększa się bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Wszystkich, których interesuje ten temat zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego poprzedniego artykułu również poświęconego membranom dachowym.