Zielona energia – jak to jest z finansowaniem?

Zielona energia - jak to jest z finansowaniem?

Jako kraj należący do Unii Europejskiej podlegamy licznym przepisom i zaleceniom, spośród których można wyróżnić te, odnoszące się do wskaźnika produkcji prądu z odnawialnych źródeł. Przewiduje się, że w 2020 roku bilans zielonej energii, biorąc pod uwagę polskie standardy, powinien wynosić 15% (aktualnie przekraczamy powoli 11,5%). Nie powinny dziwić więc liczne dofinansowania zarówno rządowe, jaki i programy regionalne, o przyznanie których warto się starać. Kredyt na instalację fotowoltaiczną również wydaje się być atrakcyjną alternatywą w obliczu generowanych przez panele oszczędności. 

Firmy współpracujące z bankami

Z dofinansowaniami bywa różnie, dlatego też w razie niepowodzenia można sięgnąć po kredyt na instalację fotowoltaiczną. Aby był on atrakcyjny i w pełni pochłaniał wydatki związane z panelami słonecznymi, montażem, okablowaniem itd., to warto poszukać firmy, współpracującej na tej płaszczyźnie z bankiem.

Do takich przedsiębiorstw, świadczących usługi fotowoltaiczne, należy SunSol. Decydując się na tę firmę można jednocześnie starać się o uzyskanie atrakcyjnego, nisko oprocentowanego kredytu w BGŻ BNP, Credit Agricole oraz Banku Ochrony Środowiska. Jest więc nad czym się zastanawiać. 

Gdzie można zainstalować panele?

Panele fotowoltaiczne można zamontować zarówno na dachu, jak i na gruncie, co jest dużym udogodnieniem jednocześnie dla klientów indywidualnych, jak i większych przedsiębiorstw. Te rozwinięte technologicznie ogniwa można zainstalować na każdym typie dachu, niezależnie od jego kąta nachylenia (może być od spadzisty, ale i również wypłaszczony). Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na panele słoneczne na kredyt.