Dieta ketogeniczna – co jemy?

Dieta ketogeniczna – co jemy?

Dieta keto to w ostatnim czasie coraz bardziej popularny sposób żywienia osób, które stawiają na szybkie odchudzanie w ramach diet, które ograniczają poziom węglowodanów w organizmie. Obecnie mamy na tym polu sporo ciekawych propozycji, na które można zwrócić uwagę i którymi warto się zainteresować. Niewątpliwie dieta ketogeniczna jadłospis to kwestia, która zainteresuje każdą osobę, która o takim sposobie żywienia będzie myślała. Trzeba bowiem wiedzieć co na takiej diecie jeść, jakie posiłki będą wskazane.

Jadłospis na diecie keto

Jeśli kogoś zainteresuje dieta ketogeniczna jadłospis będzie musiał przygotowywać w oparciu o składniki tłuszczowe. W zdecydowanym stopniu ogranicza się białka i węglowodany, których spożywa się jeden gram razem na 4 gramy tłuszczu. W związku z tym należy wykluczyć składniki takie jak produkty zbożowe, mąki, makarony, cukry, słodycze. Dlatego dieta keto będzie dość monotonna jeśli chodzi o składniki, które będzie się przyjmowało.

Składniki odżywcze na diecie keto

Oczywiście dieta ketogeniczna jadłospis to wiele ciekawych kwestii, którymi dobrze się będzie zainteresować, by taką dietę prowadzić w rozsądny sposób. Trzeba pamiętać, że zmiana diety w tak radykalny sposób na pewno będzie trudna do wprowadzania. Jednocześnie wprowadzając taki jadłospis należy również kontrolować stan zdrowia i samopoczucia, ponieważ każdy organizm na takie radykalne zmiany może w inny sposób reagować. Dzięki temu będzie można uniknąć problemów ze zdrowiem w związku z wprowadzoną zmianą diety.