Podział kabli ze względu na ich zastosowanie

Podział kabli ze względu na ich zastosowanie

Producent kabli wysokiej jakości ma w dzisiejszych czasach trudne zadanie, gdyż jego produkty muszą sprostać oczekiwaniom klientów, reprezentujących gałęzie wielu branży. Przewody elektryczne, czy też kable sterownicze powinny w różnych warunkach odznaczać się innymi właściwościami. Jakimi? Dowiesz się tego z poniższej treści. 

Producent kabli z doświadczeniem

W branży związanej z wodociągami i kanalizacją ważne jest to, by producent kabli i przewodów miał do zaoferowania szeroki asortyment produktów, które odporne będą na działanie wody oraz wilgoci. Takie kable, dzięki wysokiej jakości oplotów, powinny dobrze funkcjonować nawet w pełnym zanurzeniu. Stosowane są one między innymi do pomp głębinowych, różnych silników, a nawet podwodnego oświetlenia. 

Specjalne kable na scenę

Niejedna osoba, będąc na koncercie lub też innym wydarzeniu scenicznym, z pewnością dostrzegła mnogość kabli, między którymi muszą poruszać się artyści. Są one niezbędne do tego, aby dane wydarzenie mogło się w ogóle odbyć. Dlatego też sprawdzony producent kabli i przewodów zawsze musi mieć do zaoferowania przewody głośnikowe, instrumentalne, do oświetlenia, mikrofonowe, czy nawet zasilające. 

Kable dla dźwignic 

Branża dźwignicowa – obejmuje ona urządzenia, służące do podnoszenia i przenoszenia różnych ładunków. Nic więc dziwnego, że każdy wykorzystywany w niej kabel sterowniczy, czy też przewód elektryczny, musi odznaczać się dużą elastycznością oraz wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Powinien on również dobrze sobie radzić w wysokich, jak i niskich temperaturach. 

Wysokie, niskie i zmienne temperatury

Producent kabli i przewodów musi sprostać oczekiwaniom różnych zakładów, które działają w zmiennych temperaturach. Zaliczają się do nich chociażby stocznie, cegielnie, huty, czy też urządzenia kuchenne. Używane tam przewody elektryczne oraz kable sterownicze muszą być odporne na panujące warunki atmosferyczne i posiadać specjalne żyły i oploty o różnej grubości.