Kilka słów o betonie przeznaczonym na posadzki

Kilka słów o betonie przeznaczonym na posadzki

Beton jest materiałem budowlanym znanym od czasów starożytnych. Dzisiaj oczywiście jest on wytwarzany według innych receptur i zasad niż te, który wytwarzany był w starożytnym Egipcie czy Rzymie. Współcześni budowniczowie mają też do wyboru różne rodzaje betonu. W sprzedaży jest na przykład beton posadzkowy.

Jakie są jego cechy?

Beton posadzkowy powstaje z kruszywa, cementu i wody. O tym, jaką jakość będzie miał beton posadzkowy decydują nie tylko proporcje poszczególnych składników. Wysokiej jakości beton posadzkowy z wysokiej jakości cementu portlandzkiego lub hutniczego. Do mieszkanki tych 3 podstawowych składników producent betonu posadzkowego dodaje także dodatki uszlachetniające. W ten sposób powstaje beton na posadzki o bardzo wysokich parametrach. Beton na posadzki umożliwia wykonanie posadzek bez rys i pęknięć. To zasługa tego, że producent betonu posadzkowego ograniczył w mieszance popiół lotny. Posadzka jest więc wyjątkowo trwała.

Jakie posadzki można wykonać?

Beton na posadzki jest materiałem, z którego można wykonać różne typy posadzek. Beton na posadzkę sprawdza się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak też użyteczności publicznej. Beton na posadzkę wyjątkowo często wybierany jest, gdy wykonywane są posadzki w obiektach przemysłowych. Wysoka jakość składników użytych do jego produkcji sprawia, że posadzki są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Beton do wykonania posadzek można kupić bezpośrednio o jego producenta. Producent betonu posadzkowego przygotował bogatą ofertę.