Zestawienie pojazdów – furgon czy kontener?

Zestawienie pojazdów - furgon czy kontener?

Gdy przedsiębiorstwo, dany sklep, czy też osoba prywatna czasami tylko potrzebuje przewieźć towary, to wypożyczalnia samochodów dostawczych Warszawa jest dla niego idealnym rozwiązaniem. Nie tylko dba ona o to, by wszystkie pojazdy posiadały niezbędne ubezpieczenie, ale i obowiązkowe przeglądy. Wśród mnogości modeli aut, na jakie najlepiej się zdecydować? Furgon czy też może kontener? Czym się one odznaczają?

Klasyczny bus transportowy – furgon

Każdy kiedyś się z nim spotkał. Jest to ten typ pojazdu, który wykorzystują najczęściej kurierzy. Wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie wynajmuje go klientom, prosperującym na różnych gałęziach gospodarki. Jego cechą charakterystyczną są przesuwane drzwi, które znajdują się na boku, jak i otwierane tylne. Dzięki nim można w szybki sposób dostać się do znajdującego się wewnątrz towaru.

Załadunkowa powierzchnia furgonu odpowiednia jest do transportu niewielkich przesyłek (paczki, komponenty, asortyment sklepowy itd.).

Jak to jest z kontenerem? 

Oba pojazdy, zarówno furgon oraz kontener, często wybierane są przez właścicieli sklepów do transportu asortymentu. Wynajem samochodów dostawczych w Warszawie opłaca się w profesjonalnych placówkach, które w swojej flocie posiadają te dwa modele pojazdów. Kontener jest jednym z tych bardziej charakterystycznych.

W jego przypadku dużym atutem jest często zamontowana z tyłu specjalna winda, dzięki której nie trzeba ładować ręcznie towaru, jak i go zdejmować. Taki system załadunku sprawdzi się dobrze w przypadku delikatnych i podatnych na uszkodzenie produktów.